Heyah

Zaczęło się wiosną 2009 roku jak zwykle od telefonu Justyny – kierowniczki produkcji z Platige ‚a, że agencja G7 kolejny raz realizuje spot rysunkowy, tym razem dla Heyah. Jak zwykle termin spartański, ale co tam – pomyślałem – sprawa prestiżowa. Heyah  to nie żarty bo ich spoty były zawsze dobrze wymyślone i świetnie zrealizowane i samo zaproszenie do tej ligii nobilituje więc nie ma co grymasić .

Kreacja zapewniła, że  historia jest prosta, statyczna i chce żeby była opowiedziana metodą minimum środków – maximum wyrazu. Design też ma być „prosty”-sam kontur bez backgroundu.  Na razie kilku rysowników w ramach konkursu pracuje nad postacią i jak tylko skończą to nam prześlą wybraną. Pytanie tylko czy umiemy  i czy się w tym terminie podejmujemy? Nieśmiało spytałem czy skoro jeszcze nie ma tej postaci, to czy mogę też przystąpić do tego wyścigu i od siebie zaproponować jakiś projekt? No i stało się 🙂

Kota Ryśka ze swoim sakramentalnym „no to sru!” rozpoznaje każdy Polak.

Do tej pory zrobiliśmy 14 spotów z tej serii i masę rysunków do BTL.

Pierwszy odcinek „no to sru!” w 2010 roku zdobył nagrodę  Złotego Orła w swojej kategorii na  Ogólnopolskim Festiwalu Reklamy i brązowego KTRa w konkursie Klubu Twórców Reklamy.

Dziękuję załodze z G7  i Heyah

Leszek Nowicki